Deutsch
Français
Español
06/29/2024
@ Contact
» Archive
» Current
Nordostdeutsche Meisterschaften U15 – 2019
NODEM '19 – U15
Participants
Statistics
Competition sheets
Final
Results
Medals
List of participants
Total
male
female
Total
Total
-34 kg
-37 kg
-40 kg
-43 kg
-46 kg
-50 kg
-55 kg
-60 kg
-66 kg
+66 kg
-33 kg
-36 kg
-40 kg
-44 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
+63 kg
Serach
Surname:
First name:
National Association:
BB – Brandenburg
BE – Berlin
MV – Mecklenburg-Vorpommern
Club:
Surname
First name
NA
Club
kg
Place
1
Walter
Susann
BB
JC Oranienburg
+63
1
2
Rau
Elisa
BB
UJKC Potsdam
+63
3
3
Schmidt
Michelle
BE
SC Berlin
+63
5
4
Christmann
Antonia
BE
Pro Sport Berlin 24
+63
7
5
Nienhaus
Eva
BE
PSV Olympia
+63
6
Berger
Elina
BE
ShidoSha
+63
2
7
Bunkus, Amilia
Amilia
MV
ASV G-W Wismar
+63
3
8
Sielow, Linda
Linda
MV
SV Motor Wolgast 1949
+63
5
9
Glaser, Celina
Celina
MV
SV Motor Wolgast 1949
+63
7
10
Michaelis
Sven
BE
SV Berlin 2000
+66
11
Taheriyeganeh
Hesam
BE
SC Bushido
+66
12
hiepka
Kevin
BB
Asahi Spremberg
+66
2
13
Folts
Markus
BE
SC Bushido
+66
3
14
Szymanski
Paul
BB
UJKC Potsdam
+66
5
15
Maus
Robby
BB
Wriezen
+66
7
16
Iversen
Henning
MV
PSV Neubrandenburg
+66
17
Pamperin
Sascha
MV
Alba 93 Boizenburg
+66
18
Bredgauer
Maximillian
BB
JC Eberswalde
+66
1
19
Gleinig
Jonas
BB
JC Oranienburg
+66
3
20
Bukaev
Mohammad
BE
Judo-Team-Berlin
+66
5
21
Kügler
Tietje
BE
SC Berlin
+66
7
22
Voigt
Svea
BE
SC Bushido
-33
2
23
Grönke
Michelle
BB
PSV FFO
-33
3
24
Hermann
Dorothea
BE
PSV Olympia
-33
5
25
Krupper
Ashley
BB
Asahi Spremberg
-33
1
26
Petris Santoro
Sofia
BE
SG Einheit Pankow
-33
3
27
Ridderskamp
Helke
BE
BC Senshu
-33
5
28
Vogel
Philipp
BE
SV Berlin 2000
-34
2
29
Seifert
Lenny
BB
PSV FFO
-34
3
30
Reimann
Natan
BE
AC Berlin
-34
5
31
Stoltmann
Felix Noha
BE
Judo Club 03 Berlin
-34
7
32
Richter
Arjan
BB
UJKC Potsdam
-34
33
Hanf
Mathis
MV
KSV Grimmen
-34
34
Sterzer
Maxim
BE
SV Berlin 2000
-34
1
35
Claus
Viktor
BB
RSV Eintracht
-34
3
36
Heuer
Leonard
MV
BC Vorpommern
-34
5
37
Pasadskij
Christoffer
BE
PSV Olympia
-34
7
38
Mironiuk
Jevgenij
MV
PSV Ribnitz-Damgarten
-34
39
Stephan
Gian Luca
BB
BV Lauchhammer
-34
40
Heidl
Lea
BE
SC Lotos
-36
41
Volbers
Emily
BE
Sport-Hasen-Spandau
-36
42
Bünning
Leni
MV
KSV Grimmen
-36
3
43
Lay
Henriette
BB
RSV Eintracht
-36
5
44
Hinrich
Paula
BE
SC Lotos
-36
45
Saenz
Catalina
BE
SC Charis 02
-36
3
46
Maczey
Lilly
MV
BC Vorpommern
-36
5
47
Heß
Hermine
BB
JC Oranienburg
-36
7
48
Bauer
Max
BE
Sport-Dojo Berlin
-37
2
49
Balayan
Tigran
MV
1. Schweriner Judoclub
-37
3
50
Engelhardt
Fiete
MV
1. Schweriner JC
-37
5
51
Hizir
Ibahiev
BE
Polizei SV
-37
7
52
Scheffler
Tobias
BE
Judo-Team-Berlin
-37
53
Bitter
Bennet
BE
SC Lotos
-37
54
Hummel
Lars
BB
UJKC Potsdam
-37
1
55
Lehnik
Tino
BB
1.JV Spremberg
-37
3
56
Abdullaev
Abduraschid
BE
Polizei SV
-37
5
57
Oehme
Eric
BB
TSV Premnitz
-37
7
58
Oertel
Yannick
BB
PSV Cottbus
-37
59
Selimovic
Armando
BB
JV Ludwigsfelde
-37
60
Linger
Tom
BE
SC Bushido
-40
61
Mandel
Florian
BB
Bad Belzig
-40
62
Liwocha
Denis
BE
TSV Rudow
-40
2
63
Hofmann
Niclas
BB
RSV Eintracht
-40
3
64
Eisner
Maxim
BE
SC Berlin
-40
5
65
Daud
Ibahiev
BE
Polizei SV
-40
7
66
Serries
Jacob
BB
Hennigsdorfer JV
-40
67
Vagner
Elina
BE
Hellersdorf
-40
68
Krause
Kathrin
BE
PSV Olympia
-40
1
69
Occhilli
Alina
BE
Kaizen Berlin
-40
3
70
Schmidt-Bohn
Angelina
BB
UJKC Potsdam
-40
5
71
Karras
Josie
BB
PSV FFO
-40
7
72
Alsloo
Waseem
MV
PSV Rostock
-40
73
Balser
Nick
MV
Asia Sport
-40
74
Ftwi
Samarawit
MV
KSV Grimmen
-40
75
Kloss
Jan
BB
Hennigsdorfer JV
-40
76
Koulailat
Yanis Nabil
BE
PSV Olympia
-40
1
77
Kitagawa
Alexander
MV
Asia Sport
-40
3
78
Bartke
Maiko
MV
SFV Holthusen
-40
5
79
Drese
Leonas
BB
UJKC Potsdam
-40
7
80
Schmidt
Lisa
BE
1. JC MV
-40
81
Suter
Leni
BB
PSV FFO
-40
2
82
Dasuev
Alina
BE
Polizei SV
-40
3
83
Kaiser
Marie
BB
JV Finsterwalde
-40
5
84
Maske
Amelie
MV
SV Wolgast
-40
7
85
Braun
Felix
BB
JC Großbeeren
-43
86
Karsten
Michael
BB
KWH
-43
87
Meinke
Anton
MV
PSV Schwerin
-43
88
Volz
Mark
BE
Polizei SV
-43
2
89
Prodanovic
Stevan
BE
SC Bushido
-43
3
90
Kisko
Artiom
BB
JC Oranienburg
-43
5
91
Mergler
Felipe
BE
Polizei SV
-43
7
92
Kroll
Dominik
MV
BC Vorpommern
-43
93
Dümpelfeld
Ivo
MV
1. Schweriner Judoclub
-43
1
94
Regel
Anton
BE
SC Berlin
-43
95
Mazur
Tanakon
BB
Asahi Spremberg
-43
3
96
Elzhurkaev
Emin
BB
TSV Schwedt
-43
5
97
Herkommer
Emil
BE
ShidoSha
-43
7
98
Balzer
Valeria
BB
UJKC Potsdam
-44
7
99
Kitzing
Sarah Michelle
MV
PSV Rostock
-44
100
Lemke
Alizee
BE
AC Berlin
-44
101
Mergel
Luisa
BE
SC Berlin
-44
1
102
Liewert
Josephine
MV
Asia Sport
-44
3
103
Rudnik
Elisa
BB
Kuzushi Lübben
-44
5
104
Heise
Jennifer
BB
M.babelsberg
-44
7
105
Lehmann
Alexandra
BE
Judo Club 03 Berlin
-44
106
Liedtke
Anna Luisa
MV
1. Schweriner Judoclub
-44
107
Gumprecht
Amely
BE
PSV Olympia
-44
2
108
Kummer
Anni Sofie
MV
JC Uni Rostock
-44
3
109
Krüger
Laney
MV
Blau Weiß 21 Jarmen
-44
5
110
Aliev
Isa
BB
JC Eberswalde
-46
111
Amann
Valentin
BE
Kaizen Berlin
-46
112
Hinzmann
Tim
MV
1. Schweriner Judoclub
-46
113
Krysteck
Jason
BE
SG Einheit Pankow
-46
2
114
Kaiser
Niclas
BB
JC Oranienburg
-46
3
115
Jahnke
Robert
BB
RSV Eintracht
-46
5
116
Magomador
Dokka
BB
Prenzlauer JV
-46
7
117
Martini
Nicolas
BE
Judo Club 03 Berlin
-46
118
Bennewiz
Niklas
BE
SC Bushido
-46
1
119
Grasse
Noah
MV
SFV Holthusen
-46
3
120
Rauen
Lasse
BE
Polizei SV
-46
5
121
Erfurt
Paula
BB
PSV Cottbus
-46
7
122
Clark
Kimberly
BB
UJKC Potsdam
-48
1
123
Kummer
Klara
MV
JC Uni Rostock
-48
3
124
Eberhardt
Charlotte
BB
Asahi Spremberg
-48
5
125
Radke
Shanice
BB
PSV FFO
-48
7
126
Dörr
Lisa Charlotte
BE
PSV Olympia
-48
127
Gerling
Jana
BE
TSV Rudow
-48
2
128
Püschel
Sarah Michelle
BE
Kaizen Berlin
-48
3
129
Mundt
Loona-Sophie
BE
SV Berlin 2000
-48
5
130
Kamrath
Collin
BB
PSV FFO
-48
7
131
Timm
Laura
BB
Prenzlauer JV
-48
132
Langfeldt
Friedrich
MV
PSV Schwerin
-50
133
Klein
Alexej
BE
Polizei SV
-50
2
134
Wyrwich
Fabian
BB
Asahi Spremberg
-50
135
Schütze
Leandro
BB
1.JV Spremberg
-50
3
136
Feldmann
Kilian Magnus
BE
Judo Club 03 Berlin
-50
5
137
Martini
Marc
BE
SC Bushido
-50
7
138
Landgraf
Hendrik
BB
JC Oranienburg
-50
139
Roloff
Ede
MV
PSV Schwerin
-50
140
Kruscha
Lucas
BB
BV Lauchhammer
-50
1
141
Dadaev
Ibrahim
BB
JC Eberswalde
-50
3
142
Zanzig
Björn Ole
BE
SC Bushido
-50
143
Hecht
John
MV
PSV Schwerin
-50
5
144
Saipullaev
Asamat
BE
SC Berlin
-50
7
145
Patané
Maya
BE
SC Berlin
-52
1
146
Zierke
Leonie
MV
VfK Bau Rostock 94
-52
3
147
Kurz
Alwina
MV
PSV Schwerin
-52
5
148
Neumann
Malin
BB
Empor Dahme
-52
7
149
Pigett
Leonie
BE
PSV Olympia
-52
150
Rux
Hannah
BB
JC Eberswalde
-52
151
Zemmin
Jessica
BE
JC 03 Berlin
-52
152
Müller
Clara
BB
UJKC Potsdam
-52
2
153
Schreiber
Zyna
MV
PSV Schwerin
-52
3
154
Gaza
Lea
BE
PSV Olympia
-52
5
155
Giese
Kim
MV
PSV Neubrandenburg
-52
7
156
Lüdemann
Jessie
MV
Blau Weiß 21 Jarmen
-52
157
Mauer
Karina
BE
SV Berlin 2000
-52
158
Gaffke
Hans
BB
JV Ludwigsfelde
-55
159
Vogel
Vincent
BE
PSV Olympia
-55
2
160
Czaja
Teo
MV
Asia Sport
-55
3
161
Friedrichs
Paul
BB
M.babelsberg
-55
5
162
Mirow
Noah
MV
PSV Schwerin
-55
7
163
Kalmoukidis
Nikolaos
BE
Polizei SV
-55
164
Kiesewetter
Liam
BB
RSV Eintracht
-55
165
Metz
tobias
MV
Stralsunder Judoclub
-55
166
Schalow
Nico
MV
Judoclub Malchin
-55
167
Baliev
Ramsan
BB
UJKC Potsdam
-55
1
168
Umarov
Renat
BE
Polizei SV
-55
3
169
Buth, Richard
Richard
MV
BC Vorpommern
-55
5
170
Hamzaev
Abdullah
BE
AC Berlin
-55
7
171
Rauber
Carlotta
BE
Kaizen Berlin
-57
1
172
König
Lilly
BB
JC Oranienburg
-57
3
173
Schlottmann
Johanna
MV
Asia Sport
-57
5
174
Ladewig
Zoe
BE
JC Kano
-57
7
175
Kuhlmey
Laura
BB
RSV Eintracht
-57
176
Siebert
Alida
BE
SC Berlin
-57
2
177
Wilinski
Alexandra
BB
UJKC Potsdam
-57
3
178
Kindt
Friederike
BE
Polizei SV
-57
5
179
Matsidiri
Sophia
BB
RSV Eintracht
-57
7
180
Wiggert
Lena
BB
JV Ludwigsfelde
-57
181
Grenzer
ferenc
MV
PSV Rostock
-60
182
Oertel
Leon
BB
Bad Belzig
-60
183
Radowsky
Carl
BB
UJKC Potsdam
-60
184
Voroshilowski
Josef
BB
RSV Eintracht
-60
2
185
Malta
Lucas
MV
Judoclub Malchin
-60
3
186
Wachtlin
Felix
BE
Kaizen Berlin
-60
5
187
Haase
Valentin
BB
M.babelsberg
-60
7
188
Cordes
Fynn
BE
SC Berlin
-60
189
Märkt
Elija
BE
SC Bushido
-60
1
190
Miet
Tillmann
BB
UJKC Potsdam
-60
3
191
Zemmin
Jason
BE
JC 03 Berlin
-60
5
192
Spurman
Maximilian
BE
Kaizen Berlin
-60
7
193
Nunweiler
Mia-Mirvett
MV
Asia Sport
-63
1
194
Junge
Anna-Viktoria
BE
DJK-Süd
-63
3
195
Meister
Antonia
BE
SC Bushido
-63
5
196
Schenk
Aimee
MV
JC Vier Tore NB
-63
7
197
Bieling
Emily
BB
PSV Cottbus
-63
198
Matuszewski
Tabea
BB
BV Lauchhammer
-63
199
Schoch
Leonie
BB
Asahi Spremberg
-63
200
Prestin
Jara
MV
1. Schweriner Judoclub
-63
2
201
Kusturin
Lina
MV
Asia Sport
-63
3
202
Zoske
Jasmin
BE
1. JC MV
-63
5
203
Schulz
Mia-Mirvett
BE
JC 03 Berlin
-63
7
204
Garlisch
Amy
MV
JC Vier Tore NB
-63
205
Vögl
Gracia
BE
Judo Club 03 Berlin
-63
206
Zimmermann
Josie
BB
KSC Strausberg
-63
207
Janz
Kurt
BB
PSV FFO
-66
208
Kreismer
Chris
MV
SV Motor Wolgast 1949
-66
209
Hinkel
Romeo
BE
SC Charis 02
-66
2
210
Reinert
Florian
BE
Kaizen Berlin
-66
3
211
Pohlers
Theo
BB
JC Oranienburg
-66
5
212
Dikiev
Chamsabeck
BE
Polizei SV
-66
7
213
Polikarpov
Vadim
BE
PSV Olympia
-66
214
Schulz
Jonathan
BE
VfL Tegel
-66
1
215
Menzel
Jonas
BB
JS Hermann
-66
3
216
von Briel
Linus
MV
Judoclub Malchin
-66
5
217
Mahnovshi
Laurentino
BB
Perleberg
-66
7